امروز: یکشنبه 10 اسفند 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

تحقیق با موضوع بازیابی اطلاعات

تحقیق با موضوع بازیابی اطلاعاتدسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

تحقیق با موضوع بازیابی اطلاعات 17صفحه قالب ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

توضیحات:

تحقیق با موضوع بازیابی اطلاعات

17صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

در دنیای مدرن امروزی اكثر امور روزانه مردم با استفاده از كامپیوترها انجام می گیرد . از این رو اطلاعات شكل دیگری به خود گرفته و روزانه به سمت دنیایی بدون كاغذ و قلم پیش می رویم و این ابزار سنتی كم كم جای خود را به اسناد كامپیوتری در قالب رسانه های مغناطیسی با گنجایش بسیار بیشتر و كاربرد برتر خواهد داد . اگر از اسناد الكترونیكی و كامپیوتری استفاده می كنید همیشه از مزایایی همچون دسترسی سریع به اطلاعات ، انتقال سریع اطلاعات از نقطه ای به نقطه دیگر دنیا در كمتر از چند دقیقه ، ذخیره حجم بسیار زیادی از اطلاعات در قالب یك فضای بسیار كوچك فیزیكی و غیره ... برخوردار هستید . ولی فراموش نكنید كه در كنار همه این مزایا كه هر انسانی را به استفاده از فناوری اطلاعات IT سوق می دهد همیشه یك عیب بزرگ نیز وجود دارد . اطلاعات دیجیتالی به دلیل نوع خاص ذخیره سازی و حساسیت خود در معرض خطرات گوناگونی قرار دارند . در بعضی مواقع این خطرات قادر به نابودی همه اطلاعات كامپیوتر شما در كمتر از چندین ثانیه می باشند و توجه كردن به این نكته برای كاربر كامپیوتر از ملزومات داشتن یك ارتباط خوب با كامپیوتر است . 
در هر زمان و با برخورد به هر سیستم عامل با شناسایی نرم افزاری مناسب قادر به بازیابی اطلاعات سیستم خود خواهید بود . 
انواع رسانه ذخیره سازی اطلاعات
همان طور كه در زندگی روزمره برای ثبت و نگهداری اسناد و اطلاعات خود از كاغذ استفاده می كنید ، در كامپیوتر نیز نگهداری اطلاعات به صورت دیجیتالی بر روی یك رسانه ( مغناطیسی ، نوری یا مكانیكی ) انجام می گیرد . یكی از معروف ترین و محبوب ترین این قطعات ، هارد دیسك ها هستند كه همه مردم دنیا در كامپیوترهای شخصی خود ، به وسیله یك هارد دیسك Hard Disk اطلاعات خود را ذخیره می كنند مزایای این رسانه علاوه بر گنجایش زیاد اطلاعات ، قابلیت خواندنی – نوشتنی آن می باشد كه كاربر قادر به ذخیره یا پاك كردن اطلاعات مورد نظر است . رسانه های دیگری با نام های CD/ DVD/ Floppy / Flash Memory / Zip Drive و غیره وجود دارند كه هر كدام با مزایا و محدودیت هایی ، اطلاعات را ذخیره سازی می كنند . 

در دنیای مدرن امروزی اكثر امور روزانه مردم با استفاده از كامپیوترها انجام می گیرد . از این رو اطلاعات شكل دیگری به خود گرفته و روزانه به سمت دنیایی بدون كاغذ و قلم پیش می رویم و این ابزار سنتی كم كم جای خود را به اسناد كامپیوتری در قالب رسانه های مغناطیسی با گنجایش بسیار بیشتر و كاربرد برتر خواهد داد . اگر از اسناد الكترونیكی و كامپیوتری استفاده می كنید همیشه از مزایایی همچون دسترسی سریع به اطلاعات ، انتقال سریع اطلاعات از نقطه ای به نقطه دیگر دنیا در كمتر از چند دقیقه ، ذخیره حجم بسیار زیادی از اطلاعات در قالب یك فضای بسیار كوچك فیزیكی و غیره ... برخوردار هستید . ولی فراموش نكنید كه در كنار همه این مزایا كه هر انسانی را به استفاده از فناوری اطلاعات IT سوق می دهد همیشه یك عیب بزرگ نیز وجود دارد . اطلاعات دیجیتالی به دلیل نوع خاص ذخیره سازی و حساسیت خود در معرض خطرات گوناگونی قرار دارند . در بعضی مواقع این خطرات قادر به نابودی همه اطلاعات كامپیوتر شما در كمتر از چندین ثانیه می باشند و توجه كردن به این نكته برای كاربر كامپیوتر از ملزومات داشتن یك ارتباط خوب با كامپیوتر است . در هر زمان و با برخورد به هر سیستم عامل با شناسایی نرم افزاری مناسب قادر به بازیابی اطلاعات سیستم خود خواهید بود . 
انواع رسانه ذخیره سازی اطلاعاتهمان طور كه در زندگی روزمره برای ثبت و نگهداری اسناد و اطلاعات خود از كاغذ استفاده می كنید ، در كامپیوتر نیز نگهداری اطلاعات به صورت دیجیتالی بر روی یك رسانه ( مغناطیسی ، نوری یا مكانیكی ) انجام می گیرد . یكی از معروف ترین و محبوب ترین این قطعات ، هارد دیسك ها هستند كه همه مردم دنیا در كامپیوترهای شخصی خود ، به وسیله یك هارد دیسك Hard Disk اطلاعات خود را ذخیره می كنند مزایای این رسانه علاوه بر گنجایش زیاد اطلاعات ، قابلیت خواندنی – نوشتنی آن می باشد كه كاربر قادر به ذخیره یا پاك كردن اطلاعات مورد نظر است . رسانه های دیگری با نام های CD/ DVD/ Floppy / Flash Memory / Zip Drive و غیره وجود دارند كه هر كدام با مزایا و محدودیت هایی ، اطلاعات را ذخیره سازی می كنند . 

فهرست برخی ازمطالب:

پیشگفتار

انواع رسانه ذخیره سازی اطلاعات

دلایل از دست دادن اطلاعات

اشتباه كاربر

نكته 

برق سیستم

فرسودگی قطعه 

ویروس

نكات ایمنی جهت نگهداری صحیح اطلاعات

پشتیبانی backup

استفاده از RAID 

كارت های محافظ هارد دیسك

تعریف سیستم فایل File System 

طریق شناسایی نوع سیستم فایل

بازیابی اطلاعات

بازیابی ساده با استفاده از سطل زباله Recycle bin 

بازیابی اطلاعات پاك شده در سطل زباله

معرفی نرم افزارهای بازیابی اطلاعات 

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق با موضوع بازیابی اطلاعات

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر