امروز: سه شنبه 12 اسفند 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

گزارش کارآموزی سیكل پرورش ماهی قزل آلای رنگین كمان

گزارش کارآموزی سیكل پرورش ماهی قزل آلای رنگین كماندسته: گزارش کارآموزی و کارورزی
بازدید: 31 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 44

این تور شامل دو بال ویك كیسه است طناب بالایی دارای مشاورهای پلاستیكی یا چوبی وطناب پایینی تور دارای وزنه های سربی است كه باعث متعادل بون تور در آب می شود وسعت منطقه ای كه عملیات (منطقه كیاكلا) در آنجا صورت می گیرد حدود 2 كیلومتر است طول تور مورد استفاده دد صید پره 2200 متر است وعرض تور مورد نظر 28 متر است تور معمولا یك سرش در ساحل قرار گرفته وبدن

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

فهرست مطالب

عنوان

فصل اول

تورگردان احاصه ای

فصل دوم: خصوصیات منطقه

مقدمه

1-1     آدرس وموقعیت آب ماهی سرا

1-2     منبع تامین كننده آب ماهی سرا

1-3     محل تامین غذا وتخم ماهی

1-4     ظرفیت تولید استخر

فصل سوم: زیست شناسی ماهی قزل آلا

1-2    زیستگاه قزل آلای رنگین كمان

2-2    مهاجرت تخم ریزی وتولید مثل

3-2    نیازمندی های محیطی ماهی قزل آلا

فصل سوم: كار در استخر

1-3    شتسشوی استخرها

2-3 ضد عفونی كردن استخرها

3-3     تمیز كردن توری ها

4-3     تامین آب حوضچه های هنگام كمبود آب و تامین اكسیژن

5-3    غذادهی به ماهی ها

6-3 رقم بندی ماهی ها

7-3    احتیاجات غذایی ماهی قزل آلا رنگین كمان

8-3 ارتقاء آبگیری كانالها وسرعت جریان آب در كانالها

9-3 زمان رهاسازی بچه ماهی ها

10-3   بیماریهای ماهیان

11-3   غذای ماهیان

12-3   منابع

تورگردان احاطه ای (پره)

این تور شامل دو بال ویك كیسه است طناب بالایی دارای مشاورهای پلاستیكی یا چوبی وطناب پایینی تور دارای وزنه های سربی است كه باعث متعادل بون تور در آب می شود.

وسعت منطقه ای كه عملیات (منطقه كیاكلا) در آنجا صورت می گیرد حدود 2 كیلومتر است طول تور مورد استفاده دد صید پره 2200 متر است وعرض تور مورد نظر 28 متر است تور معمولا یك سرش در ساحل قرار گرفته وبدنه تور همزمان با دورشدن قایق از ساحل كم كم به آب ریخته میشود وپس از یك گردش دایره ای ومحاصره گله ماهی سردیگر تور به ساحل آورده می شود. صید پره در این مكان حدود 5 بار در روز انجام می گیرد صید پره برای ماهی هایی به كار می رود كه به صورت گله ای حركت می كنند وماهی ها توسط تور محاصره شده تراكتور به ساحل آورده می شود عمل كشیدن تور به ساحل توسط دودستگاه تراكتور در جناین تور انجام میشود طنابهای تور توسط وینچ به ساحل كشیده می شوند

قرار گرفتن شناورها در بالای توروهمچنین وزنه هایی كه به طناب پایینی توروصل است باعث می شود زمانی كه تور در داخل آب قرار می گیرد بدنه آن نسبت به كف دریا عمودی قرار گیرد كیسه تور از دوسر به دو باله تور متصل است وانتهای باله ها به طنابهای كمكی تور متصل هست.

تا قبل از جنگ جهانی دوم این روش صید در ایران مرسوم نبود با اشغال شمال ایران توسط روس ها اولین بار این روش صید در رودخانه ها مورد استفاده قرا رگرفت اما به علت آسانی این روش استفاده از آن در ساحل دریا رایج شد به طوركه امروزه این روش صید را با وجود همه زیان های آن به نام یك روش صید سنتی می دانند در این روشماهی هایی كه در كنار رودخانه ها وسدها قبل از تخم ریزی جهت تغذیه تجمع پیدا می كنند مورد صید واقع می شوند از این تورهای گردان ساحلی تعداد زیادی در مناطق ساحلی از آستارا تا بندر تركمن وجود دارد سال تاسیس تعاونی پره 1343 می باشد جایگاههای كه برای صید پر به كار می رود دارای دو مشخصه است محل صید باید برای پره كشی مناسب باشد وموانع دریایی وجود نداشته باشد در واقع ساحل صخره ای وعمیق نباشد ومشخصه دوم این است كه محل صید نباید در حوضه عملیاتی ماهیان خاویاری باشدمعمولا در هر پره 100 نفر عضویت دارند شروع كارپره با تصیم سرصیاد یا لسان صورت می گیرد در واقع سرصیاد فردی است از ساخت تور آگاهی كامل دارد وقدرت مدیریت برجامعه 100 نفری را داشته باشد. چگونگی پره ریختن تعداد پره ریزی در روز وچگونگی هدایت پره درساحل وبه طور كلی همه امورماهی گیری تحت نظر لسمان است دراین روش عده ای فوكا پوش در پشت ناحیه كیسه تو،تور را بادست به بالا نگهداری می كنند. تا از پریدن ماهی ها به سمت خارج جلوگیری كنند كشیدن طنابها، هنگام كشیدن تور به بیرون اب توسط دستگاه توسط تراكتورصورت می گیرد به این صورت كه دوطرف تور به طور پیوسته باید به تراكتور متصل شود وتراكتوردر ساحل حركت كرده وپره را از دریا بیرون می كشد این كار به صورت متوالی صورت می گیرد.

تعداد كارگرانی كه در این مركزصیادی مورد استفاده قرار می گیرد حدود 40 نفر هستند تور مورد نظر از 11 قطعه تشكیل شده است كه طول هر قطعه حدود 200 متر است طول قطر چشمه های توروسطی حدودئ 30میلی متر است كه به ترتیب به طرف جناحش به 33 و36 و 40 و 45 میلیمتر می رسد میانگین صید ماهی حدود 250 الی 300 كیلوگرم در روز است بیشتر ماهی های صید شده را ماهی كفال و سفید تشكیل می دهد فصل صید ره از 20 مهر شروع شده و تا 15 فروردین سال بعد ادامه پیدا می كند تجهیزاتی كه برای صدی پره در این مركز استفاده می شود شامل 6 عدد تراكتور 2 عدد قایق موتوری، و 2 عدد قایق یا كشتی حمل تور است.

مقدمه:

قزل آلای رنگین كمان (ONCO RHYNCHUS MYKISS) نخستین گونه از خانواده آزاد ماهیان (SALMONIDAE) است كه بوست بشر رام شده ومورد پرورش قرار می گیرد. ماهی قزل آلای رنگین كمان در رده ماهیان استخوانی (TELEOTEL) راسته آزاد ماهی شكلان  قرار دارد.

گوشت ماهی های قزل آلا غنی از چربیهای غیراشباعی هستند كه وجود شان در  غذای سالم ضروری است همچنین تخم ماهیان قزل آلا را می توان به صورت خاوریار مرغوب عمل آوری وعرضه نمود قزل آلای رنگین كمان در حال حاضر كاملا اهی شده وپرورش آن آسان است .مزه وطعم قزل آلای رنگین كمان نسبت به ماهی آزاد چه به صورت تازه وچه به صورت دودی بهتر و خوشمزه تراست در این رابطه پرورش ماهیان سردآبی به ویژه قزل آلای رنگین كمان با توجه به ذائقه پسند بودن این ماهی واستقبال مصرف كنندگان از آن می رود تا جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی مردم كشورها بیابد و با شناخت پتانسیل های موجود در زمینه پرورش این ماهی در سطح كشور لزوم افزایش و آگاهی در مورد فن آوری زیستی پرورش این ماهی را الزامی می سازد پرورش این ماهی نظیر سایر گونه های آبزیان در امر تغذیه خاص است .برای دست یابی به این اهداف لازم است رفتارهای تغذیه ای ونیازهای غذایی این ماهی اطلاعات دقیق وكامل در اختیار داشته باشیم.

قزل آلای رنگین كمان جز ماهیان پرورشی است این ماهی در اواخر قرن نوزدهم میلادی اهلی شده و به صورت قابل مصرف وقابل عرضه به بازار پرورش داده می شوند. در حال حاضر ماهی قزل آلا اساسی صنعتی را تشكیل می دهد كه در حال توسعه است واهمیت آن به ویژه در كشورهایی كه قادر به تدارك شرایط ومهیا كردن محیط اب شیرین یا شور برای پرورش آن هستند در حال افزایش است. در پرورش ماهی قزل آلا از هر آبی كه زلال وروشن و دارای دمای مناسب باشد نمی توان برای پرورش استفاده كرد.

1-1 آدرس وموقعیت ماهی سرا:

ماهی سرا در منطقه حصار كرج وكنار كمربندی

جاده چالوس قرار گرفته است این ماهی سرا در سال 1339

توسط دكتر معتمد در مساحت 4 هكتار نباشد كه دو هكتار آن را حوضچه ها اشغال كرده اند تعداد حوضچه های این ماهی سرا 32 عدد است این ماهی سرا دارای 25 پرسنل است حوضچه های این ماهی سرا دارای ابعاد مختلفی است كم تقریبا 20عدد از آنها به ابعاد در 20متر ساخته شده اند

2-1منبع تامین كننده آب ماهی سرا:

آب ماهی سرا از رودخانه كرج وسدكرج تامین می شود این رودخانه در تمام ماه های سال آب دارد ولی دبی آب در فصل تابستان به كمترین حد خود می رسد در هنگام كمبود دبی آب ، از آب چاه استفاده می شود در مجمتمع ماهی سرا 15 حلقه چاه حفر شده است كه مورد استفاده این چاه ها در فصل تابستان هنگام كم آبی است همچنین برای بچه ماهی نیز از آب چاه استفاده می شد وعلت آن هم تمیزی آب چاه نسبت به رودخانه است مورد دیگر استفاده از آب چاه در فصل زمستان است هنگامی كه دمای آب در فصل زمستان كاهش می یابد می توان با استفاده از اب چاه دمای آب را بالا برد این موجب می شود كه ماهی ها به تغذیه طبیعی خود ادامه دهند البته آب رودخانه قبل از ورود به استخرهای پرورش ماهی به استخرهای ته نشینی وارد میشود مساحت زیادی از ماهی سرا را حوضچه ته نشین تشكیل داده است ته نشین آب در این حوضچه های ته نشین می گردد ومواد معلق در آن در كف استخرها جمع می شوند واز گلالودی آب كاسته می شود تا ماهی های قزل آلا كه نسبت به تنفس بسیار حساس هستند آب تمیزی برای تنفس داشته باشند.

3-1 محل تامین غذا وتخم مرغ

غذاهای مورد مصرفی ماهیان این مجتمع پرورشی كنستانتره بوده كم این غذاها در كارخانه چینه تولید میشود تخم هایی كه برای گرفتن بچه ماهی در این ماهی سرا استفاده می شود از خارج از كشور فرانسه فراهم می شود.


4-1 ظرفیت تولید استخر

ظرفیت تولید سالانه ماهی سرا 160 تن است مدت زمانی كه طی می شود تا یك بچه ماهی 3 تا4 گرمی به وزن بازاری برسد حدود 12 تا 14 ماه است وزن نهایی ماهی در هنگام فروش حدود 250 الی 300 گرم است.

فصل دوم :زیست شناسی ماهی قزل آلای رنگین كمان

1-2 زیستگاه قزل آلای رنگین كمان

محدوده زیستگاه اصلی قزل آلای رنگین كمان از رودخانه كاسكو كوئیم در الاسكا به سمت جنوب ادامه وباعبور از بخش بریتیش كلمبیا به منطق با در كالیفرنیا میرسد. این ماهی اصولا بومی رودخانه های ساحلی شمال غرب آمریكاست اما در كناره شرقی انشعابات اصلی در آب های سخت رودخانه صلح در بریتیش كلمبیا وآتابسكا نیز وجوددارد. جمعیتی از این ماهیان نیز به صورت بومی در استان چی هوا هوا د در كشور مكزیك وجود دارد.

2-2 مهاجرت ،تخم ریزی و تولید مثل:

زندگی این ماهیان شبیه ماهی آزاد می باشد ولی در یا زیاد مهاجرت نمی كنند. نژادهای از این ماهی نیز وجود دارد كه فقط در آب شیرین زندگی می كنند مانند قزل آلای خالی قرمز قزل آلای دریایی كه یك ماهی مهاجر بالارو است این ماهی تمامی مهاجرت های تولید مثلی خود را در آّب شیرین انجام می دهند. دوره تخم ریزی از ماههای آخر زمستان تا اواخر بهار وتعداد تخم ها 5-1 هزار عدد است. بچه این ماهیان زمانی كم 15 سانتی متر طول دارند دارای 12-11 عدد لكه هیا تیورنگ روی بدن می باشند كه یكی از مشخصات آنها میباشد بچه ماهیان 5-1 سال درآب شیرین زندگی می كند كه در شمال اروپا مدت به 5 سال یم رسد كه ا زتمامی نقاط دیگر بیشتر است.هنگامیكه طول آنها به 25-15 سانتی متر رسید وارد اب دریا شده بیشتر درساحل به سر میبرند. ماهیان قزل آلا به هنگام ورود به رودخانه جهت جفتگیری وتخم ریزی تغییر رنگ می دهند. بیشتر ماهیان بالغ نر وماده بعد از تخم ریزی زنده مانده ودر سال بعد برای تخم ریزی مجدد وارد آب رودخانه می شوند. ماهی ماه برای تخم ریزی نقاطی را در كف رودخانه كم دارای شن وریگ هستند انتخاب به هنگام تخم ریزی ماهیان نرو ماده در كنار هم شنا نموده بدون خود را به یكدیگر می مالند در این هنگام بدن ماهی نر وماده دچار لرزش شدید میشود وابتدا ماهی ماده تخم ریزی ماهیان نروماده لاغر وضعیف می شود به طوریكه تقریبا 40-30 درصد وزن بدن خود را از دست می دهند.

3-2 نیازمندهای محیطی قزل آلا:

الف درجه حرارت دمای مطلوب برای پرورش قزل آلای رنگین كمان دمایی است كه درتابستان زیاد بالانرو در زمستان هم افت شدیدی نداشته باشد. درجه حرارت مناسب برای پرورش ماهی قزل آلا 18-12 درجه است واین ماهی بهترین میزان تغذیه ورشد را در دمای 16 درجه نشان میدهد در حرارت های كمتر از 10 درجه سوخت وساز بدن كاهش یافته در نتیجه از میران رشد كاسته می شود. همچنین در حرارت های بالای 18 درجه به علت كاهش میزان اكسیژن محلول در آب هضم وجذب غذا به خوبی انجام نمیشوند وعلاوه بركاهش رشد خطراتی را نیز برای ماهی به دنبال دارد.

ب اكسیژن محلول در آب :اكسیژن نیز یكی از مواردی است كه در نحوه ماهی دار كردن یك استخر نقش بسیار مهمی دارد كه براساس مقدار محلول آن در آب به ماهی غذا داده می شود.

پ اثر نور : تابش شدید ومستقیم نور میتواند موجب آفتاب سوختگی پوست ظریف ماهی قزل آلا شده وآلودگی قارچی را داشته باشد. بنابراین در مرد استخرهای پرورش ماهی قزل آلا كه به ویژه در ارتفاعات قرا رگرفته اند و خطر تابش مستقیم نور به خصوص در فصول گرم سال وجود دارد بایستی حتی المقدور عمق آب را افزایش داد و در غیر این صورت هم میتوان سایبان هایی بر روی استخرها نصب كرد تا از آفتاب سوختگی ماهیان جلوگیری شود.

ج آب باید مواردی كم متناسب شرایط زیست ماهی است را داشته باشد كه شامل

1-درجه حرارت

2-اكسیژن محلول در آب

 محیط PH3- 

4-فلزات یا عناصر معدنی

5-سرعت جریان آب

6-اثر نور


فصل سوم :كار د راستخر

1-3 شست شوی استخرها

آب رودخانه قبل ازورود به حوضچه های پرورش ماهی از حوضچه های ته نشینی عبور می كنند واملاح موجود درآب كم باعث گلالودی ومختل شدن تنفس ماهی های قزل آلا در اب می شود ته نشین می شود.

علت كثیفی دیواره حوضچه ها به وجود آمدن جلبكها وهمچنین مدفوع ماهی ها وغذای ته نشین شده در استخر است هفته ای 2 بار حوضچه ها تمیز می شود پاك كردن كف ودیواره حوضچه ها به وسیله جاروهای پلاستیكی ودسته بلند صورت می گیرد هنگام تمیز كردن حوضچه ها صبح ها قبل از غذا دادن است برای این كار ابتدا حجم آب را زیاد كنیم تا اجزای جدا شده از دیواره وكف استخر از استخر خارج شود وتمیز كردن استخر از بالا به پایین صورت می گیرد


قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : کارآموزی سیكل پرورش ماهی قزل آلای رنگین كمان , زیست شناسی ماهی قزل آلا , منبع تامین كننده آب ماهی سرا

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر