امروز: یکشنبه 17 اسفند 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

تحقیق مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص

تحقیق مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 صدسته: مدیریت
بازدید: 31 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 7 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 8

دانلود مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص تحقیق مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص مقاله مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 8 صفحه

مسائل مربوط به بازار كار در هند یك یادداشت هند دارای اقتصادی بزرگ مبنی بر كشاورزی و زراعت است ،در حدود 5/3 نیروی كار در بخش كشاورزی مشغول به كار هستند و یا در مناطق روستایی زندگی می كنند و در حدود 4/1 محصولات ناخالص داخلی را تولید می كنند در حدود 3/2 نیروی كار روستایی برزگرند و مابقی كارگرانی هستند كه به كشاورزی مشغولند.
پس از گذشت دو دهه ،سهم نیروی كار روستایی در مجموع پایین آمده است ودر حدود 10 درصد شد ، در حالیكه سهم محصولات كشاورزی در محصولات داخلی 15 درصد كاهش پیدا كرد.
تقسیم نیروی كار در بخش صنعت (معدن، تولیدات، ساختمان و خدمات شهری)در حدود 18 درصد بوده و 28 درصد از محصولات داخلی را به خود اختصاص می‌دهد.
تقسیم نیروی كار مبین افزایش 2 درصدی آن پس از گذشت دو دهه، علی الخصوص افزایش در بخش ساختمان می‌باشد.
در بخش صنعت، سهم نیروی كار در تولیدات به طور محسوسی افزایش نیافته است، اگرچه سهم آن به محصولات خالص داخلی در حدود 3 درصد در طی همان دوره افزایش داشته است.
بر حسب ساختار نهادی، اقتصاد عموما به دو بخش سازمان یافته و غیر سازمانی تقسیم می‌شود.
در بخش سازمان یافته (رسمی) كمتر از یك دهم از كل نیروی كار برای تولید 5/2 محصول خالص داخلی را استخدام می شود كه معمولا شامل بخشهای صنعت و خدمات می‌شوند.
سهم این بخش در نیروی كار در طی دو دهه گذشته كاهش یافته است.
بخش عمومی در حدود3/2 اشتغال در بخش سازمان یافته را تشكیل می‌دهد.
در حدود 30 درصد جمعیت هند شهر نشین هستند، و اكثر آنها در شهرهای بزرگ متمركز می‌باشند.
مهاجرت از روستا و شهرهای كوچك به شهرهای اصلی و مهم در حجم بالایی صورت میگیرد و رشد اندك دستمزد در شهر به همان نسبت كه منجر به بیكاری آشكار می شود باعث بیكاری پنهان در بخش رسمی نیز می‌شود، با این حال مهاجرت میان ایالتها در رابطه با نیروی كار بسیار متعادل است و به تدریج پس از گذشت چند دهه كاهش یافته است.
حدود 40% از كارگران در بخش اقتصادی هند مشغول به كار هستند كه از این تعداد 28% زن هستند.
بر اساس یك گزارش سهل‌انگاری بزرگی در مورد زنان صورت گرفته است.
اگرچه ارقام حقیقی كار كودكان همچنان رقم قابل توجهی را نشان می‌دهد اما نرخ مشاركت آنها در نیروی كار به طور پیوسته كاهش یافته است.
علاوه‌ براین میزان كار كودكان در صنایع و مكانهای خاص كه اغلب كالاهایی برای صادرات تولید می كنند، بیشتر به چشم می‌خورد.
دستمزد و اشتغال گرایشات اصلی بدین قرارند: اگر چه در مناطق مختلف تفاوتهایی مشاهده می‌شود و نرخ رشد ادامه یافته اما دستمزد واقعی در بخش كشاورزی كشورها به طور یكنواخت افزایش پیدا كرده است و احتمالا با گوناگونی محصولات زراعی منطبق است.
اگرچه گوناگونی در اشتغال در فعالیتهای غیر كشاورزی در مناطق روستایی وجود دارد ، ولیكن هیچ نشانه یا مدركی دال بر حمایت از كاهش بیكاری وجود ندارد، بنابراین، كسی مطمئن نیست كه دستمزد دریافتی كارگران كشاورزی در بخش كشاورزی رشد ثابتی داشته باشد.
اما آنچیزی كه واضح است این است كه میزان درآمد ثابت در حال حاضر برای غلبه بر فقر كافی نیست.
استفاده از كارگران اتفاقی رواج یافته و نسبت كارگران ثابت در مزارع ودر مناطق ر

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص , تحقیق مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص , مقاله مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص , مسائل مربوط به بازار كار در هند 8 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر