امروز: یکشنبه 17 اسفند 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

دانلود تحقیق مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص

دانلود تحقیق مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 صدسته: حسابداری
بازدید: 24 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 25 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31

دانلود مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص تحقیق مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص مقاله مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 31 صفحه

مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری – واحد پول دارای قدرت خرید ثابت: در این روش برای تعدیل صورتهای مالی هم از ارزشهای جاری و هم از شاخص قیمتها استفاده می شود.
بدین ترتیب كه بهای تمام شده تاریخی به وسیله ارزش جاری پایان دوره جایگزین می شود و سود نیز به دو بخش ناشی از تورم و خالص از تورم تقسیم می شود كه برای تفكیك این دو بخش از شاخص قیمتها ستفاده می شود.
نحوه عمل به این صورت است كه ارزش جاری اول دوره به وسیله شاخص قیمتهای پایان دوره تعدیل می شود و تفاوت بین ارزش جاری اول دوره تعدیل و ارزش جاری پایان دوره نشان دهنده بخش سود خالص از تورم می باشد و تفاوت بین ارزش جاری اول دوره تعدیل شده و ارزش جاری دوره نشان دهنده بخش سود ناشی از تورم می باشد.
مدل حسابداری بهای تمام شده تاریخی: در یك نظام مبتنی بر بهای تمام شده تاریخی ، داراییها و بدهیها به ارزش زمان تحصیل اندازه گیری می شود و این ارزش معمولاً بهای تحصیل است.
بدین ترتیب، بهای تمام شده تاریخی دارای دو خاصیت مهم است خاصیت اول مبتنی بودن آن بر معادلات است و خاصیت دوم این است كه بهای تمام شده تاریخی بیانگر ارزش جاری در زمان تحصیل است و سود محاسبه شده در این روش بر اساس واحد اسمی پول می باشد و هیچ تعدیلی روی آن انجام نمی شود.
مقایسه نظام بهای تمام شده تاریخی و ارزش جاری: مزیت اصلی مبنای بهای تمام شده تاریخی، عینی بودن و اتكا پذیری آن است كه ناشی از مبنای معاملاتی آن می باشد ولی مهمترین مزیت ارزش جاری، مربوط بودن آن به تصمیمات استفاده كنندگان است.
عیب اصلی مبنای بهای تمام شده تاریخی، مربوط نبودن آن با وضعیت جاری واحد تجاری است در حالی كه عیب اصلی ارزش جاری، ذهنی بودن بیشتر و اتكا پذیری كمتر آن در مقایسه با بهای تمام شده تاریخی است.
تأثیر تغییر سطح قیمتها بر ویژگی های كیفی اطلاعات حسابداری: حسابداری رشته ای از علوم است كه آثار مالی ناشی از تصمیم گیری های اقتصادی را منعكس می كند و آنها را در قالب ارقام و اعداد ارائه می دهد و همانطور كه می دانید هدف اساسی صورتهای مالی كاربرد اقتصادی آن است، یعنی استفاده كنندگان از این صورتها باید قادر باشند با مطالعه صورتهای مالی اساسی و یادداشتهای توضیحی ضمیمه آن از نظر اقتصادی تصمیم گیری كنند.
بر اساس آنچه كع از تعاریف رایج حسابداری در ذهن داریم، حسابداری گزارش (درست) از اتفاقات مالی به استفاده كنندگان ارائه می كند.
هنگامی كه بر واژه (درست) تأكید می كنیم باید بدانیم كه منظور چه نوع گزارشی است.
گزارش درست، گزارشی است كه اطلاعات آن مفید باشد و دارای دو خصیصه كیفی تا حدودی متضاد، یعنی مربوط بودن و قابل اتكا بودن باشد.
همانطور كه می دانید اطلاعاتی مربوط است كه بودن یا نبودن آن برای تصمیم گیرنده با اهمیت باشد و همچنین اطلاعاتی قابل اتكاست كه متكی به مستندات پذیرفتنی باشد ولی اطلاعات گزارش شده در صورتهای مالی تاریخی تنها در تاریخ تحصیل صحیح می باشند.
چون مبالغ ثبت شده به عنوان دارایی فقط منعكس كننده ارزش واقعی آنها در تاریخ معامله است و هم زمان با تغییر در سطح عمومی قیمتها و ارزش پول، دیگر انعكاس دارایی های فوق الذكر به همان مبلغ اولیه نشان دهنده، ارزش واقعی آنها نخواهد بود و اطلاعات صحیح به حساب نخواهد آمد.
در

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص , تحقیق مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص , مقاله مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص , مدل حسابداری مبتنی بر ارزش جاری 18 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر